Basen Eritme
10 Temmuz 2024

Basen Eritme


Türk kadınlarının vücut yapısı genellikle "armut şekli" olarak tanımlanır. Bu vücut tipinde bel kısmı ince, kalça ve basenler ise geniştir. Bu nedenle, birçok kadın kendini armuda benzetir.

Kimi kadınlar bu durumdan rahatsız olurken, kimileri de bu vücut tiplerini kabul ederek barışık bir şekilde yaşamayı tercih ederler. Ancak, birçok kadın 90-60-90 ölçülerine sahip olmayı hayal eder. Bu hayal, doğru beslenme ve egzersizle artık gerçeğe dönüşebilir.

Başlangıç Adımları

İlk olarak, kendinize ve güzelliğinize zaman ayırmalısınız. Vücut yapısını beğendiğiniz bir kişinin fotoğrafını alın ve bu kişiyi hedef olarak belirleyin. Bu hedef, sizi motive edecek ve daha istekli çalışmanızı sağlayacaktır. Ancak, hızlı kilo vermeyi amaçlamayın çünkü bu kiloları hızla geri alabilirsiniz.

Günlük İş Listesi ve Beslenme Düzeni

Günlük bir iş listesi hazırlayın ve bu listeye uyun. Düzenli bir şekilde beslenin ve egzersizlere başlayın. Kalça ve basen bölgelerinize odaklanın çünkü yağlı yiyeceklerin yağ kısmı genellikle bu bölgelerde toplanır. Bu nedenle, yemeklerinizde az yağ kullanın ve salatalarınızı yağsız tüketmeye özen gösterin. Ayrıca, düzenli egzersizlerle hedefinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Egzersiz Rutinleri

Haftada 5 gün, 30 dakikalık bir yürüyüş, vücudunuzda fark edilir değişiklikler yaratacaktır. Yürüyüş yapamayanlar ise evde rahatlıkla yapabilecekleri birkaç hareketle aynı sonucu elde edebilirler. Örneğin, evde yapabileceğiniz bir hareket: Ayağa kalkın ve ayaklarınızı aynı hizada kapalı tutun. Daha sonra bir ayağınızı öne doğru götürüp diz çöker gibi durun. Bu hareketi en az 10 kere tekrarlayın ve aynı işlemi diğer ayağınızla da yapın. Ancak bu hareketleri yaparken kalçalarınızı sıkmayı unutmayın. Oturduğunuz yerde kalçalarınızı sıkıp bırakmanız bile basenlerinizi ve kalçalarınızı toparlayıcı olacaktır.

Sonuç

Hareketlerinize ve diyetinize sadık kalırsanız, artık büyük ölçüde armut vücut yapısından çıkıp, hayal ettiğiniz fiziğe sahip olabilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

buse

24 Nisan 2024 Çarşamba

52 kiloyum 13 kilo verdim basenlerim kuculmustu fakat son zamanlarda tekrar genislemeye basladi fazla yemiyorum sporuda biraktm kilo da almadim ama basenlerim buyuyor niye boyle olduğunu anlamiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Buse, basenlerindeki genişleme hormonal değişiklikler, su tutma, genetik faktörler veya kas kütlesinin azalması gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Spor yapmayı bıraktığın için kas tonusun azalmış olabilir ve bu da basenlerinin daha geniş görünmesine neden olabilir. Beslenmene dikkat etmeye ve tekrar düzenli spora başlamaya özen gösterebilirsin. Ayrıca bir uzmana danışarak daha detaylı bilgi alabilirsin.

2. Cevap
cevap

Platin

Çok zayıflamışsınız. Sporu bıraktığınızdan dolayı kasılı kaslar artık gevşeme başlamış kilo almamanıza rağmen sıkı kaslar eskisi gibi duymadığından rahatsız olmuşsunuz. Bu durum gayet normaldir. Eğer eskisi gibi basenlerinizin görülmesini istiyorsanız spora tekrar geri başlamanızı tavsiye ederim.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Popüler İçerikler

Bisiklet Basen Yapar mı?

Bisiklet Basen Yapar mı?

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Bacak İnceltme Teknikleri Nedir?

Bacak İnceltme Teknikleri Nedir?