Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri
20 Temmuz 2024

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Bacak Eritme Yöntemleri

Bacak eritme teknikleri, birçok kişi tarafından merak edilen ve denenmek istenen yöntemlerdir. Bazı insanlar, çocukluk dönemlerinden itibaren vücut yapısı gereği kalın bacaklara sahip olabilirken, bazıları çeşitli nedenlerden dolayı sonradan alınan kilolar sonucu kalın bacak yapısına bürünebilir. Her iki durumda da kilolu bacaklar, kişilerin günlük işlerinde hantallaşmasına ve yavaşlamasına neden olabilir. Bu nedenle bacaklardaki fazla yağ miktarını eritmek ve doğru antrenmanlar ile bu bölgelerde ideal miktarda kas oluşumu sağlamak önemlidir.

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Bölgesel zayıflama sağlamak isteyen kişilerde diyet programı uygulanması genellikle tavsiye edilmemektedir. Yemek öğünlerinde azaltmaya gitmek, zayıflatılmak istenilen bölgenin yanında diğer bölgelere de besin takviyesini yavaşlatacaktır. Bu nedenle bacak eritme sürecini düzenli egzersizler eşliğinde yürütmek kesin ve bölgesel bir çözüm sağlar.

Egzersiz Teknikleri

Baldır kısmını büyük ölçüde çalıştıran hareketlerden ilki, klasik oturup kalkma temeline dayanmaktadır. Ancak klasik yöntemde daha çok baldırların arka kısmı çalışır. Bacak eritme amaçlı egzersiz yapan kişilerde ise sorunlu bölge genellikle baldır içi olmaktadır. Bu hareketi, baldır içine etki edecek şekilde düzenlemek için bacakları iki omuz genişliğinden biraz daha fazla açmak ve ayak uçlarını dışarıya doğru bakacak şekilde ayarlamak gerekir. Bel bölgesinde eğilme olmadan yavaşça aşağı doğru oturulur ve tekrar temel duruş pozisyonunda ayağa kalkılır. Her gün 12 tekrar üzerinden 2 set yapmak baldırları fazlaca yoracak ve inceltecektir.

İleri Seviye Egzersizler

Bacak eritmek için etkili egzersizlerden bir diğeri, yeni başlayanlar için duvar ya da başka bir dayanaktan destek almayı gerektirebilir. Vücudun bir süre sonra harekete alışmasının ardından duvar desteği kaldırılabilir ve daha dirençli bir egzersiz haline getirilebilir. Bu hareket için öncelikle ayakların parmak ucunda olması gerekir. Bacaklar birbirine yapıştırılır. Bel tamamen dik olacak şekilde aşağı yukarı doğru oturup kalkılır. Oturma sırasında denge sağlamak için ayaklar yana doğru çevrilebilir ve bacaklar arası açılabilir.

Başlangıç Seviyesi Egzersizler

Bacak eritme yöntemlerinin genellikle ayakta yapılan hareketlerden oluşması ve bacaklara fazlaca yüklenilmesi, spora alışmamış bünyeye sahip olan kişileri zorlayabilir. Bu nedenle yeni başlayanlar için bacak kaslarını fazla zorlamayacak az yorucu egzersizler de mevcuttur. Tamamen yere uzanarak yapılan bu harekette, kalori yakım oranı önceki hareketlere göre düşük olmasına rağmen vücudunu fazla hırpalamadan incelmek isteyen kişiler için uygun olacaktır. Egzersiz için öncelikle yere uzanmak gerekir. Ayaklar tamamen yere basmalı ve tüm taban yerde olmalıdır. Eğer bulunabilirse çocukların oynadıkları plastik bir top bacakların arasına alınır. Top yerine iç içe sarılmış birkaç havlu ya da kıyafet de kullanılabilir. Bacakların arasına alınan cisim, kuvvetli bir şekilde iki bacak arasında sıkıştırılır. Sıkıştırma şiddeti ne kadar fazla olursa bacak eritme miktarı da o kadar fazla olacaktır. Bu hareketi günde 15 tekrar üzerinden 3 set yapmak 2-3 ay içerisinde gözle görülür değişimlerin yaşanmasını sağlayacaktır.

Ekstra Bilgiler

Bacak eritme sürecini desteklemek için beslenme düzenine dikkat etmek de önemlidir. Protein açısından zengin ve yağ oranı düşük besinler tüketmek, kas gelişimini destekleyerek bacakların daha hızlı incelmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, düzenli olarak su tüketmek ve yeterli uyku almak da genel sağlığı olumlu yönde etkileyerek bacak eritme sürecini hızlandıracaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Popüler İçerikler

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eritme Egzersizleri